Kryesore

Rritet numri i të vdekurve nga sulmi terrorist në Moskë, arrestohen 11 persona

Numri i të vdekurve nga sulmi pranë Moskës , i pretenduar nga ISIS, është 93, duke përfshirë 3 fëmijë, ndërsa Kievi tha se nuk...

Masakër në Rusi/ Pesë persona të armatosur “përgjakin” Moskën, 40 të vrarë dhe mbi 100 të plagosur!

Mbrëmjen e sotme Rusia u godit nga një sulm terrorist që tronditi mbarë botën. Të shtëna armësh, njerëz që bërtasin dhe vrapojnë për të...

Erion Veliaj’s tightrope: Navigating allegations of deep-rooted corruption in Tirana’s governance

In a revelation that threatens to shake the foundations of Tirana's municipal governance, allegations have surfaced implicating close associates of Mayor Erion Veliaj in...

Zhgënjen Florian Marku, boksieri britanik e thyen pas 14 ndeshjesh si profesionist

Florian Marku ka regjistruar sot humbjen e tij të parë në ringun profesionist, teksa është mundur nga britaniku Kris Kongo në duelin për titullin...

Leao dhe Milan spektakël në Franchi: Mposhtin Fiorentinën dhe blindojnë vendin e dytë

Milani mposhti 2-1 Fiorentinën në javën e 30 të Serie A, duke e çuar Juventus në -6 dhe duke blinduar vendin e dytë në...

Zhgënjim kuqezi, “shpëton” vetëm Asani dhe Allsani, dobët Hysaj dhe Strakosha

Në një sfidë ku pësuam 3 gola, ku nuk goditëm asnjë herë kuadratin, është e vështirë të gjesh detaje pozitive. Vetëm tifozët ishin pjesa...

Napoli, gozhdon Sassuolon me 6 gola: Rrahmani bën golashënuesin

Napoli merr fitoren e parë me teknikun Francesco Calzona në pankinë. Në rikuperimin e javës së 21 të Serie A, të kaltrit mposhtën Sassuolon...

Gol i anuluar De Ketelaere e penallti për Inter: Poker i zikaltërve ndaj Atalantës me aromë titulli

Inter-Atalanta 4-0 në rikuperimin e javës së 21 të Serie A. Zikaltrit e Simone Inzaghit arratisen +12 ndaj Juventus, në krye të tabelës dhe...
Mëngjesi është vakti më i nevojshëm për të gjithë ne. Ai i jep trupit tonë një shtysë dhe me menunë e duhur, mund të...

Më të lexuarat