“Në djall liria”, aktori i Hollywood shpërthen ndaj ndjekësve të tij në Instgram: Nëse nuk e mbani maskën jeni thjesht budallenj

0
“Në djall liria”, aktori i Hollywood shpërthen ndaj

Aktori i njohur Arnold Schëarzenegger, zgjodhi rrjetin social Instagram për t’i dhënë një mesazh të drejtpërdrejtë ndjekësve të tij në lidhje me pandeminë e Covid-19.

Schëarzenegger iu drejtua me tone të ashpra personave të cilët refuzojnë të vaksinohen dhe të mbajnë maskë, pasi sipas tij këto dy instrumenta janë tepër të rëndësishëm në luftën kundër armikut të padukshëm.

“Ekziston një virus që vret njerëz dhe mënyra e vetme për ta parandaluar atë është vaksinimi, mbajtja e maskës , respektimi i distancës shoqërore dhe kujdesin për higjienën personale. Të mendosh se këto masa janë dëmtim i lirisë është gabim. Në djall liria. Ju mund të mos e mbani maskën, por nëse e bëni këtë jeni thjesht një budalla,” tha ai.

Artikulli i mëparshëmAksidentoi me makinë dy policët, flet 71-vjeçari: Makina ime s’ka lëvizur nga vendi, shpresoj të bëhen mirë
Artikulli i radhësGruaja gjen një ‘vezë’ misterioze në tavanin e shtëpisë, i vjen paralajmërimi i frikshëm: Mos e prek, ja çfarë mund të ketë brenda saj

KOMENTO

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj këtu