Kryesore

Çfarë ndodhi? Zelensky kërkon ndihmë nga Perëndimi: Putin nuk do paqe në Ukrainë

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenski ka theksuar edhe njëherë se me kreun e Kremlinit, Vladimir Putin nuk ka shanse për paqen. Në një intervistë me...

Presidenti polak kritikon ekzekutivin e BE-së për bllokim fondesh: Kërkojnë të ndryshojnë qeverisjen e Varshavës

Presidenti polak, Andrzej Duda e ka kritikuar Komisionin Evropian për bllokim të fondeve të Bashkimit Evropian për vendin e tij, duke e konsideruar këtë...

U filmuan në momente intime: dy lojtarë të Inter denoncohen pas një sherri në diskotekë

Dy lojtarë të skuadrës së Inter janë paditur nga një i ri, pas një sherri të dyshuar të ndodhur mbrëmjen e 6 janarit në...

Festë gjidande për 20-vjetor, ‘TKZ’: Të gjithë në ‘Sheshin Skënderbej’!

Tifozat Kuq e Zi festojnë 20-vjetorin e themelimit në datën 23 dhjetor. Grupimi më i madh që mbështet kombëtaren shqiptare dhe këdo që nderon dhe...

Milan me fat në Newcastle/ “Gafaxhiu” Karius i pret në portë

Nëse Milan arrin në ndeshjen vendimtare, për fatin e tyre evropian, i goditur nga dëmtimet (Theo do të luajë si qendërmbrojtës), Newcastle sigurisht që...

Copenaghen kalon në faze tjetër në Champions/ Festë në Parken: Birrë gratis për të gjithë

Një rezultat i mrekullueshëm që meritonte të paktën një dolli. Copenhagen vendosi të festojë kualifikimin historik të skuadrës daneze në 1/8 e Champions League,...

Arbitri turk që u rrah në fushë, del nga spitali: Në shtëpi me eskortë

Çështja Halil Umut Meler vazhdon të bëjë shumë bujë në Turqi dhe më gjerë. Arbitri i sulmuar në fushë nga presidenti i MKE Ankaragucu...
Mëngjesi është vakti më i nevojshëm për të gjithë ne. Ai i jep trupit tonë një shtysë dhe me menunë e duhur, mund të...

Më të lexuarat