‘Shkundet’ Haiti, tërmeti me magnitudë 7.2 i shkallës Rihter godet shtetin ishullor, raportohet për dëme të mëdha (VIDEO)

0
Whatsapp Image 2021 08 14 At 15.34.14

Një tërmet i rëndë me magnitudë 7.2 i shkallës Rihter ka goditur Haitin. Lëkundjet janë ndier përtej detit të Karaibeve teksa raportohet për dëme të mëdha.

Njerëzit kanë ikur nga shtëpitë dhe ndërtesat e tyre menjëherë pasi rrezikohen të shemben.

Edhe pse tërmeti është i fortë, Sistemi i Alarmit në SHBA ka deklaruar se nuk ka rrezik për tsunam.

foto galeri
foto galeri
foto galeri
foto galeri
foto galeri
foto galeri
Artikulli i mëparshëmE pabesueshme/ Mumiet egjiptiane zbulojnë historinë e koronavirusit
Artikulli i radhësBie nga kati i tretë i banesës, humb jetën 25-vjeçari në Krujë

KOMENTO

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj këtu