McDonald’s po lançon hamburgerin e tij të parë vegan

0
McDonald's po lançon hamburgerin e tij të parë vegan

McDonald’s së shpejti do të prodhojë hamburgerin e saj të parë vegan në Mbretërinë e Bashkuar pas tre vitesh kërkimi dhe zhvillimi.

McPlant i shumëpritur përmban një hamburger perimesh të zhvilluar në bashkëpunim me Beyond Meat. 

Kompania u premton klientëve një djathë vegan të bazuar në proteina bizele që “ka shije si feta të famshme të djathit McDonald’s”.

Do të shërbehet në një pastë veze me susam me salcë vegane, marule, qepë, domate, turshi, ketchup dhe mustardë.Hamburgeri i ri, i cili do të kushtojë 3.49 £, do të ofrohet në dhjetë restorante të McDonald’s në Coventry nga 29 shtatori, para se të zgjerohet në 250 restorante shtesë në MB nga 13 tetori.

McPlant do të përgatitet veçmas nga produktet e tjera të McDonald’s, duke përdorur enët speciale. Burger është i certifikuar nga Shoqëria Vegjetariane dhe përmban 429 kalori.

Michelle Graham-Clare, zyrtare e marketingut në McDonald’s në Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandë tha se ishte shumë e kënaqur që më në fund lançoi McPlant në Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandë.

Artikulli i mëparshëmTërmeti godet Athinën, banorët në panik dalin në rrugë, ja sa ballë ishte
Artikulli i radhësCovid-19 në Japoni, spitalet drejt kolapsit nga fluksi i pacientëve të shtruar