Vrau dhe zhduku prindërit e të dashurit/ 37-vjeçarja shqiptare mëson datën e gjyqit në Itali

0

Elona Kalesha dhe çifti Shpëtim dhe Teuta Pasho

Zbardhen zyrtarisht akuzat ndaj Elona Kaleshës, 37-vjeçares shqiptare të akuzuar për vrasjen e Shpëtim dhe Teuta Pashos, prindërve të ish-të dashurit të saj Taulant Pasho. Kalesha do të gjykohet nga Gjykata e Firences për vrasje me dashje të dyfishtë, fshehje dhe përçmim të kufomave.

Bashkëshortët u zhdukën në tetor 2015 dhe trupat e tyre, të copëtuar, u gjetën në dhjetor 2020 në disa valixhe të hedhura në një kanal. Seanca e parë gjyqësore do të mbahet më 15 shkurt 2022.

Zhdukja e bashkëshortëve Pasho, të cilët mbërritën në Itali për të takuar djalin e tyre Taulantin, i cili do të dilte nga burgu i Firences mëngjesin e 2 nëntorit 2015, është denoncuar nga vajza e çiftit, Vitorja, tek karabinierët e Castelfiorentino (Firence), ku ajo banon dhe ku u varrosën prindërit e tij.

Sipas hetuesve, vrasja e dyfishtë ka ndodhur ndoshta mbrëmjen para daljes së Taulantit nga burgu, në një banesë në Firence, të cilën Elona e kishte marrë me qira për prindërit e të dashurit të saj. Sipas aktakuzës, 37-vjeçarja dyshohet se ka vrarë çiftin për t’i penguar ata të zbulojnë se ajo kishte abortuar një fëmijë të ngjizur kur i dashuri i saj ishte në burg.Firenze, il terreno agricolo dove sono state trovate le valigieFirenze, il terreno agricolo dove sono state trovate le valigie

Artikulli i mëparshëmSfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që mjaftohet duke gënjyer
Artikulli i radhës“Blackout” total në Kukës

KOMENTO

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj këtu