Zhdukja e Ervis Martinajt: Klodiana Lala bën paralajmërimin e fortë. Në trekëndëshin Tiranë-Nikël-Fushë Kuqë do të ketë masakër

0

Gazetarja Klodiana Lala ka folur mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Open’ rreth zhdukjes së Ervis Martinajt.

Siç edhe ka theksuar më herët gazetarja Lala tha se në videon e siguruar ku shihen lëvizjet e fundit nga Martinaj, ka qenë në shoqërinë e një vajze.

“Kishte dyshime se kishte marrë pjesë në varrimin e kushëririt të tij, Brilant Martinaj. Po ashtu dy ditë nga data 5 gusht ka një moment tjetër të pamjeve vizuale të tij, në datën 9 babai i tij i thotë prokurorisë se ka humbur kontaktet me të birin e tij. Ky është një hetim i vështirë për autoritetet tona. Prokuroria është duke hetuar”, tha gazetarja duke shtuar: “Nëse Jeton Lami flet sa lart shkon inkriminimi i policisë. Nëse shteti nuk ndërhyn në trekëndëshin Tiranë-Nikël dhe Fushë Kuqë do të ketë masakër”, tha ajo.

Artikulli i mëparshëmTërmeti godet sërish Shqipërinë/ Ja ku ishte epiqendra
Artikulli i radhësGazetari investigativ bën deklaratën e fortë dhe zbulon detaje të reja: Kemi të bëjmë me një të vdekur, ja ku po hetohet