Pica me kanabis, trendi më i ri i ushqimit në Tajlandë

0

Edhe kjo nuk pritej të ndodhte, pizza me kanabis është trendi më i ri i ushqimit në Tajlandë.

E quajtur “Pizza Crazy Happy”, kjo lloj pice është një produkt i ri dhe ka një gjethe kanabisi sipër. Është e ligjshme, por nuk do t’ju çojë lart.

“Nuk ka asnjë efekt,” tha Panusak Suensatboon, menaxher i përgjithshëm i The Pizza Company.

“Është thjesht një fushatë marketingu dhe ju mund të shijoni gjethen e kanabisit.”

Pica Crazy Happy është një përzierje e përbërësve të picës me një gjethe kanabisi të skuqur. Kanabisi futet gjithashtu në koren e djathit dhe ka kanabis të copëtuar në salcë.

Artikulli i mëparshëmDhjetë faktet, që ndoshta nuk i dini mbi vrasjen e Xhon Kenedit
Artikulli i radhësRoland Bejko bën deklaratën e fortë: Sali Berisha i infektuar me Covid në takimet me demokratët

KOMENTO

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj këtu