Përjashtimi nga grupi, në kulmin e debatit për tenderin/ Këlliçi: Më vjen çudi nga Alibeaj

0

Kandidati i Partisë Demokratike për bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi ka reaguar pasi Enkelejd Alibeaj e përjashtoi nga Grupi Parlamentar, së bashku me tre deputetë të tjerë.

Këlliçi tha në emisionin e Erla Mëhillit se ky vendim është qesharak dhe  i bën habi fakti se përjashtimi u bë në një kohë kur Shqipëria dhe mediat po gëlonin nga debati i tenderit të rrugës “Xhon Belushi”.

Ai theksoi se pavarësisht kësaj, do të vazhdojë të jetë i përqendruar një fushatën për Tiranën.

Artikulli i mëparshëmShqiptarët ushqehen me borxhe – Mishi, produkt “luksi” në këtë fillim viti!
Artikulli i radhësVeliaj, një Robin Hood për së prapthi