Kryesore

Zgjedhjet presidenciale në Itali: Berlusconi i gatshëm

Parlamenti në Romë ka vendosur që më 24 janar të zhvillohen zgjedhjet presidenciale. Presidenti i ardhshëm mund të jetë Silvio Berlusconi ose Mario Draghi...

Kazakistan, kriza e provokuar nga bitcoin që tani kërcënon Kosovën dhe Iranin

Nga Claudio Del Frate “Corriere della Serra”. Në vendin që është përfshirë nga trazirat në pak muaj u transferuan 88.000 kompani që merren me kriptomonedha....

Fabio Cannavaro shumë pranë drejtimit të kombëtares së njohur

Ish-mbrojtësi i Juventus-it dhe i kombëtares italiane, Fabio Cannavaro është shumë pranë për t’u bërë trajneri i kombëtares polake. Ai ka kryer një takim me...

Real Madrid arratiset, Benezema bën 300: Valencia i dorëzohet mbretërorëve

Real Madrid harron humbjen me Getafen dhe rikthehet te fitorja, duke mposhtur 4-1 Valencian dhe duke u shkëputur momentalisht në krye të renditjes, duke...

Kielini: Sa herë përmendet Juventusi, hetimet amplifikohen. Kalon gjithçka kur mbarojnë titujt e gazetave

“Hetimet harrohen pasi mbarojnë titujt e mëdhenj të gazetave. Dhe e dimë se sa herë që përmendet Juventusi, hetimet amplifikohen. Ndaj duhet pritur”. Këto...

Zyrtare/ Milan humbet një nga shtyllat e ekipit deri në fund të sezonit

Simon Kjaer pësoi një dëmtim të rëndë në ndeshjen ndaj Genoas. Mbrojtësi doli me barelë dhe tizofët i druheshin një dëmtimi të rëndë. Milani...

Messi, zbulohen detajet e pagës së frikshme te Psg: Një milionë në kriptovaluta

Sa fiton Leo Messi dhe sa do të fitojë te PSG? Për të zbuluar shifrat e kontratës së ‘përbindëshme’ të yllit argjentinas me klubin...
Me siguri ju ka ndodhur që të paktën një herë gjatë gatimit t’ju rrëshqasë dora me kripën, por nuk keni ditur si të veproni....

Më të lexuarat