Lara Colturi kampione e botës, reagon Edi Rama: Është e dashuruar familjarisht me Shqipërinë

0
Lara Colturi kampione e botës, reagon Edi Rama: Është e dashuruar

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pasi Lara Colturi u shpall sot kampione e botës për të reja në ski, në Botërorin që po zhvillohet në Austri.

Në një postim në mediat e tij sociale, kreu i qeverisë shkruan se Colturi është e dashuruar me Shqipërinë.

Rama thotë se e reja kishte si qëllim që t’i sillte Shqipërisë medalje të arta dhe e mbajti fjalën.

“Lara Colturi, e cila u natyralizua shqiptare sepse familjarisht është e dashuruar me Shqipërinë, sapo është shpallur KAMPIONE E BOTËS për të reja në Ski.

Kur më tregoi me pasion se pse donte të bëhej shqiptare, e mbylli me fjalën, “Dua t’i sjell Shqipërisë medalje të arta” dhe sot Lara i solli vendit tonë medaljen e parë të artë në ski”, shkruan Rama.

Artikulli i mëparshëmZaniolo vetë-përjashtohet nga Roma, tifozët e sulmojnë në rrjetet sociale
Artikulli i radhësArrestohet Dani Alves, akuzohet për abuzim se**ual ndaj një vajze 23-vjeçare